Ενημέρωση υποψηφίων για τα Εξεταστικά κέντρα των Ειδικών μαθημάτων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Τα εξεταστικά κέντρα των Ειδικών μαθημάτων για τις Πανελλήνιες εξετάσεις του σχ. έτους 2022-23 έχουν οριστεί ως εξής:

Συμπληρωματική προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας

Κοινοποιείται η συμπληρωματική προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή στη Σχολή Αξιωματικών και στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας το ακαδημαϊκό έτος 2023 – 2024, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο.

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ 1 ΚΑΙ 2».

Η τετραήμερη εκδρομή πραγματοποιήθηκε στην Κρήτη το χρονικό διάστημα 23/3/2023 έως 26/3/2023. Η συμπεριφορά των μαθητών ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ: δεν συνέβησαν γεγονότα που να θέσουν σε κίνδυνο την ασφάλεια των μαθητών μας, δεν προκλήθηκαν ζημιές με υπαιτιότητά τους, δεν υπήρξαν εντάσεις και διαπληκτισμοί.
Οι μαθητές ακολούθησαν τις οδηγίες των συνοδών/ καθηγητών, συμπεριφέρθηκαν κόσμια και επέδειξαν υπευθυνότητα και υποδειγματική συμπεριφορά.