Βράβευση μαθητών-τριων του 2ου ΓΕΛ Ευόσμου από την εταιρεία ΕΠΛΕ Hellenic Energy

Στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Ευθύνης “Proud of Youth”, ο Όμιλος ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ επιβραβεύει  τους αριστούχους απόφοιτους από τους δήμους της Δυτικής Θεσσαλονίκης, με υψηλές επιδόσεις στις πανελλαδικές εξετάσεις, υλοποιώντας για 14η χρονιά πρόγραμμα επιβράβευσης αριστούχων αποφοίτων.

Από το σχολείο μας βραβεύθηκαν για τις επιδόσεις τους μαθητές-τριες των σχολικών ετών 2020-21 και 2021-22 .

Η τελετή της βράβευσης, απ’όπου και η φωτογραφία, έγινε στις 24 Οκτωβρίου 2022 στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης.

Ευχόμαστε σε όλους και όλες καλή σταδιοδρομία και να συνεχίσουν να στοχεύουν ψηλά!.

Τρόπος εξέτασης των Πανελλαδικών μαθημάτων σχ. έτος 2022-23

Στο ΦΕΚ που ακολουθεί ορίζεται ο τρόπος εξέτασης των Πανελλαδικών μαθημάτων για το σχ. έτο 2022-23

9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022

Στις 30 Σεπτεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο 2ο ΓΕΛ Ευόσμου η 9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με θέμα: “Άθληση κάθε μέρα, υγεία μια ζωή”.

Οι μαθητές του σχολείου πήραν μέρος σε αγώνες μπάσκετ, βόλλεϋ, μπάντμιντον και πραγματοποιήθηκε διαγωνισμός κοιλιακών, κάμψεων και σχοινάκι.

Την παράσταση έκλεψαν τα μέλη – αθλητές της Εθνικής Ομάδας Ενόργανης Γυμναστικής σε ασκήσεις επίδειξης.

Συμμετείχαν οι αθλητές της Εθνικής Ομάδας:

Κανέλλος Απόστολος, Κελεσίδης Γεώργιος, Τσιγγελίδης Δημήτριος κάτω από τις οδηγίες του προπονητή κ. Ζαχαριάδη Ιωάννη.

Τους ευχαριστούμε θερμά για την παρουσία τους, όπως και τον Αντιπρόεδρο της Ε.Γ.Ο. (Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία) κ. Σαπρανίδη Αβραάμ, που είναι και ένας από τους γυμναστές του σχολείου μας.

Οι μαθητές/τριες καθώς και όλοι/ες οι εκπαιδευτικοί έμειναν ενθουσιασμένοι, όπως αποδεικνύουν και οι φωτογραφίες που ακολουθούν.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Σαπρανίδης Αβραάμ (ΠΕ11), Αναστασιάδης Γεώργιος (ΠΕ11)

Φωτογραφίες: Σαπρανίδης Αβραάμ, Δημητρίου Κυριακή, Σταυρίδης Δημήτριος