Bazaar αγάπης 2021

Για άλλη μια χρονιά στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε, στις 14 και 15 Δεκεμβρίου 2021, το καθιερωμένο Bazaar αγάπης. Η συντονίστρια της δράσης, κυρία Τσιτιρίδου Δέσποινα, με τη βοήθεια των κυριών Τζιαρού Εύας, Γιαμαλή Κατερίνας, Μπακάλη Ευαγγελίας και των μαθητών, ειδικότερα της Γ Λυκείου, ασχολήθηκαν με ενθουσιασμό, καταθέτοντας την αγάπη τους για την οργάνωση του Bazaar, ώστε να ενισχύσουν τους ανθρώπους που βρίσκονται σε ανάγκη.

Φέτος διαθέσαμε ένα μέρος των εσόδων της δράσης(300 ευρώ) στο συσσίτιο της ενορίας του Αγίου Αθανασίου, στον Εύοσμο, που εδώ και χρόνια προσφέρει τεράστιο φιλανθρωπικό έργο. Η αντιπροσωπεία των μαθητών και των καθηγητών που επισκέφθηκε την ενορία, ξεναγήθηκε  από τον πατέρα Γεώργιο Μίλκα στους χώρους του συσσιτίου καθώς και στους ξενώνες της ενορίας.

Ελπίδα όλων το ανεκτίμητο αυτό έργο αγάπης να βρει και άλλους μιμητές.