Βράβευση των μαθητών-τριών που διακρίθηκαν στο 6ο Διαγωνισμό “Κύπρος-Ελλάδα-Ομογένεια: Εκπαιδευτικές γέφυρες”

Το σχολείο μας διακρίθηκε με δύο πρώτα βραβεία στον 6ο Διαγωνισμό “Κύπρος-Ελλάδα- Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες” που διοργανώνεται υπό την αιγίδα των Υπουργείων Παιδείας Ελλάδας και Κύπρου.

Η μαθήτρια Καρυοφύλλη Ελένη πήρε το 1ο βραβείο στην κατηγορία Ζωγραφική με το έργο «Οι  Έλληνες υποκλίνονται μονάχα στους νεκρούς τους» με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα Θεοφάνους Γεωργία (Φιλόλογο) και η άλλη 1η διάκριση ήρθε στην κατηγορία Ταινία-Μυθοπλασία με τη δημιουργία «Ελένη», στην οποία πήραν μέρος ομάδα μαθητών (οι περισσότεροι από τον Θεατρικό Όμιλο ) και καθηγητών του σχολείου μας (διαφόρων ειδικοτήτων με συντονίστρια την κα Μοσχοβίδου Σουζάνα, Φιλόλογο).

Περισσότερα για τις συμμετοχές διαβάστε εδώ.

Φέτος, εξ αιτίας της πανδημίας, δεν έγινε η τελετή απονομής στη Λευκωσία και οι μαθητές που διακρίθηκαν παρέλαβαν τα βραβεία τους στο χώρο του σχολείου.

Ο Διευθυντής του σχολείου, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες που πρώτευσαν στο διαγωνισμό, καθώς και τους συναδέλφους που τους καθοδήγησαν επιτυχώς. Εύχονται επίσης σε όλους και όλες υγεία και καλή πρόοδο και να συνεχίσουν πάντα να είναι δημιουργικοί και γεμάτοι έμπνευση και με ανάλογες επιτυχίες και στο μέλλον.

ΦΕΚ για τη Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Σας γνωστοποιούμε το Φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ) για τη σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, όπως μας το κοινοποίησε το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων την 1η Οκτωβρίου 2020.

ΦΕΚ 4264 Τεύχος Β 30-09-2020