“Η θαυμαστή μπαλωματού”του Φ.Γκ. Λόρκα από τη θεατρική ομάδα του 2ου ΓΕΛ Ευόσμου στο Πολιτιστικό Κέντρο Ευόσμου

Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2019 η Θεατρική Ομάδα του 2ου ΓΕΛ Ευόσμου ανέβασε στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Κορδελιού-Ευόσμου το έργο του Φεντερίκο Γκαρθία Λόρκα “Η θαυμαστή μπαλωματού”.

Την παράσταση παρακολούθησε πλήθος κόσμου, υποστηρίζοντας έτσι την προσπάθεια των μαθητών και των εκπαιδευτικών που δούλεψαν γι’αυτή.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές

Το 2ο ΓΕΛ Ευόσμου προσφέρει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό

Το σχολείο μας ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού για τη συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης.

Ακολουθούν η ευχαριστήρια επιστολή του προέδρου του ΕΕΣ και φωτογραφίες από τη συμμετοχή των μαθητών στη δράση.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Τσιτιρίδου Δέποινα (ΠΕ02)

Ευχαριστήριο 2ο ΓΕΛ 20-5-2019