Τιμητική βράβευση του 2ου ΓΕΛ Ευόσμου από το Δήμο Κορδελιού Ευόσμου

Στις 30 Ιανουαρίου 2019, με αφορμή τον εορτασμό της ημέρας των Τριών Ιεραρχών, ο Δήμος Κορδελιού Ευόσμου βράβευσε τους μαθητές του για τις επιδόσεις τους κατά το σχ. έτος 207-18 και τις διακρίσεις τους σε διαγωνισμούς και αθλητικούς μαθητικούς αγώνες εθνικού και ευρωπαϊκού επιπέδου.

Το 2ο ΓΕΛ Ευόσμου βραβεύτηκε: α) για την 3η θέση στην κατηγορία Διήγημα στο διαγωνισμό “Ελλάδα-Κύπρος-Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες” της μαθήτριας Σκεντερίδου Μαρίας,

β) για την Ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας eTwinning για το έργο “Literature suitcases” με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς την κ. Γιάννου Βασιλική (ΠΕ02) και Σταυρίδη Δημήτριο (ΠΕ86)    και συμμετοχή 27 μαθητών από όλες τις τάξεις του σχολείου,

γ) για την 3η θέση στο Πανελλήνιο Μαθητικό πρωτάθλημα Τζούντο της μαθήτριας Κοσμά Φωτεινής.

Επίσης, βραβεύτηκε ο σημαιοφόρος του σχολείου μας, Κωνσταντίνος Καρυοφύλλης, για την επίδοσή του.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος καθηγητών και ο Σύλλογος γονέων συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις διακρίσεις τους  και τους εύχονται Καλή πρόοδο!