Ηλεκτρονική Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (ΜΔ) ΓΕΛ 2020

Οι υποψήφιοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά το μηχανογραφικό τους δελτίο μέσω του «Συστήματος Υποβολής Ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου». Μπορούν να απευθύνονται στο σχολείο από τη Δευτέρα 29 Ιουνίου για να αποκτήσουν τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Με αυτό τον κωδικό μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση

να μελετούν το ΜΔκαι σε πρώτο στάδιο να κάνουν κάποιες προσωρινές προτιμήσεις (Προσωρινή Αποθήκευση). Στη συνέχεια και μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιών, θα μπορούν να επισκέπτονται την παραπάνω διεύθυνση, να τροποποιούν το Προσωρινό ΜΔ ή /και να προχωρήσουν τελικά στην οριστική υποβολή (Οριστικοποίηση). Μέσα στην προθεσμία, δηλαδή μέχρι τις 17 Ιουλίου 2020, εφόσον κάποιος υποψήφιος μετανιώσει και θέλει να τροποποιήσει το ΜΔ, απευθύνεται στο σχολείο, ακυρώνεται το ήδη οριστικοποιημένο ΜΔ και υποβάλλει εκ νέου ΜΔ.

Υπενθυμίζεται ότι η προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το ΜΔ.

Για την υποστήριξη των υποψηφίων στην υποβολή των ΜΔ το σχολείο θα είναι ανοιχτό την Τρίτη 7 Ιουλίου 2020.